17/8 Zdeněk Licek


Zdeněk Licek 

Po studiích od roku 1993 učí hudební výchovu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře, stejnou dobu vede Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl Kutná Hora. Kromě výuky se podílel na tvorbě dvou studentských muzikálů a nyní dopsal hudbu k novému muzikálu „Pro koho je brána úzká“. Jako hráč na violu a sólový zpěvák externě spolupracuje s hudebním sdružením pro interpretaci staré hudby Cuthna Antiqua a jako sólový zpěvák s Městskou hudbou Františka Kmocha v Kolíně na tamních koncertech a také v Kutné Hoře, Poděbradech a v Praze. Kromě zpěvu hraje na kytaru, klavír, housle, violu, klarinet a saxofon. Mimo Pedagogické fakulty Univerzity v Hradci Králové a bohaté pěvecké i dirigentské praxe v profesionálním chlapeckém sboru Boni Pueri absolvoval soukromé hodiny operního zpěvu ve Vídni. V letech 1999 a 2014 obdržel Cenu města Kutné Hory za přínos v oblasti kultury. Zdeněk Licek je sbormistrem USPS od roku 1993.

Podpora mladých umělců

Mezinárodní hudební festival Praha, klasika.. zastřešuje hudební interpretační kurzy www.hormclass.cz, www.ameropa.org, www.filarmoniettapraga.cz, které podporují mladé talenty. Tuto činnost můžete i Vy podpořit svým příspěvkem 3682520399/0800.

International Music Festival Prague, classics.. (www.prague-classics.cz) covers music interpretation courses – www.hornclass.cz, www.ameropa.org and www.filarmoniettapraga.cz, that support young talents. These activities you can encourage with your contribution: 3682520399/0800.