ZÁŠTITU NAD FESTIVALEM PŘEBRAL MINISTR KULTURY ČR PAN DANIEL HERMAN
International Music Festival Prague, Classics..
July 19 – August 15, 2015
* * * * *
International Cultural Project POSELSTVÍ / THE MESSAGES / EL MANSAJES 2015
July 12 – August 9, 2015
dedicated to the 70. ending anniversary of World War II,
the biggest destroying apocalypse in the for now known history of the mankind
11. hudební festival CHAMBERart
MADRID 2015 11. mezinárodní hudební festival a masterclas pondělí, 5. července – neděle, 26. července, 2015
MADRID – ŠPANĚLSKO
11. Music Festival CHAMBERart
MADRID 2015 11th International Music Festival and Masterclass Monday, July 5 – Sunday, July 26, 2015
MADRID – SPAINS
CONCIERTO EXTRAORDINARIO LXX ANIVERSARIO DEL FINAL DE LA SEGUNDA GUERRA MUNDIAL
Neděle 12. července, 17:30 Iglesia de la Santa Cruz Calle de Atocha 6, Madrid POSELSTVÍ 2015 I – „REQUIEM“
Antonín Dvořák – Requiem Op. 89 Orchestr a sbory mezinárodního hudebního festivalu CHAMBERart Eva Novotná – soprán, Tina Silc – alt Carlos Silva – tenor, Teodoro Corral – bas Spojené sbory: Coral Valisoletana, Coral Fuente Berrocal, Animus Vocal, Coro Polyfónico de Mejorada del Campo y de Velilia de san Antonio Dirigent: Jiří Havlík
Sunday, August 12, 17:30 THE MESSAGES 2015 I – „REQUIEM“
Iglesia de la Santa Cruz Calle de Atocha 6, Madrid THE MESSAGES 2015 I – „REQUIEM“> Orchestra and choirs of the international music festival CHAMBERart Eva Novotná – soprán, Tina Silc – alt Carlos Silva – tenor, Teodoro Corral – bas Spojené sbory: Coral Valisoletana, Coral Fuente Berrocal, Animus Vocal, Coro Polyfónico de Mejorada del Campo y de Velilia de san Antonio Conductor: Jiří Havlík
10. AMEROPA SOLO ACADEMY 10. mistrovské kurzy sólové hry sobota, 18. července – pátek, 24. července, 2015 Brandýs nad Labem, základní umělecká škola a zámek Ve spolupráci se Základní uměleckou školou
a městem Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
Záštitu nad koncerty převzala
poslankyně Parlamentu České republiky paní Nina Nováková
10th AMEROPA SOLO ACADEMY 10th International Masterclass Sunday, July 19 – Friday, July 24, 2015 Brandýs nad Labem, Music school and Castle In partnership with Music school
and City Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
Under the auspices of member of
Parliament of the Czech Republic Ms Nina Nováková
Vadim Mazo (USA) – housle/viola Ada Slivanská – housle Slavomír Hořínka – housle/kompozice Věra Binarová – viola Miroslav Petráš – violoncello Václav Slivanský – flétna Vratislav Vlna – hoboj Kateřina Englichová – harfa Libor Nováček – klavír Václav Mácha – klavír Aglaia Tarantino (Italy/GB) – klavír Miloslava Vítková – soprán
Neděle 19. července, 19:00 Zámecká kaple Brandýs nad Labem SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ Mezinárodní hudební festival PRAHA, KLASIKA.. a 22. mezinárodní interpretační kurzy AMEROPA 2015 10. mistrovské kurzy sólové hudby 2. dětský hudební tábor „Léto s krysařem“ 1. výtvarný tábor pod vedením hosta Sin-pen Chuanga Lektoři a hosté mistrovských kurzů sólové hry »»» mapa »»»
Sunday, July 19, 19:00 Castle chapel Castle Brandýs nad Labem FESTIVE FESTIVAL OPENING International Music Festival PRAGUE, CLASSICS.. & 22nd Solo Masterclass AMEROPA 2015 10th Ameropa Solo Academy 2nd Youth Camp Program „Summer with ratcatcher“ 1st Fine Arts Program with special guest Xinben Huang Ameropa Faculty and Guests »»» map »»»
Pátek 24. července 15:00 Koncertní sál Základní umělecké školy F.X.Procházky 25, Brandýs nad Labem »»» mapa »»»
Friday, July 24 15:00 Music school Concert hall F. X. Procházky 25, Brandýs nad Labem »»» map »»»
Čtvrtek 23. a pátek 24. července 19:00 Zámecká kaple Brandýs nad Labem SÓLOVÁ A KOMORNÍ HUDBA Absolventi mistrovských kurzů Ameropa »»» mapa »»»
Thursday, July 23 and Friday, July 24 19:00 Castle chapel Castle Brandýs nad Labem SOLO AND CHAMBER MUSIC CONCERT Participants of 10th Solo Academy Ameropa 2015 »»» map »»»
AMEROPA KOMORNÍ HUDBA neděle 26. července – sobota 8. srpna, 2015 letní orchestrální akademie FILARMONIETTA PRAGA neděle 26. července – sobota 15. srpna, 2015 Praha – Základní umělecká škola Jana Hanuše& koncertní sály, paláce a kostely, zámek Tloskov, Sedlec, Kutná Hora
AMEROPA CHAMBER MUSIC Sunday, July 26 – Saturday, August 8, 2015 Summer orchestral academy FILARMONIETTA PRAGA Sunday, July 26 – Saturday, August 15, 2015 Praha – Music school of Jan Hanuš & concert halls, palaces and churches, castle Tloskov, Sedlec, Kutná Hora
Neděle 26. července, 19:30 Akademie múzických umění, Sál Martinů Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 13, Praha 1 ORCHESTRÁLNÍ KONCERT (smyčcový orchestr) Orchestr Academia filarmonica Bohemia (zahájení orchestrální akademie Filarmonietta Praga 2015 a 22. mezinárodních kurzů komorní hudby AMEROPA) Sólisté: dva oceněné soubory soutěže
IV. Ameropa Concertante Competition 2014 Mariko Kimura, housle a Natsuki Matsuo, klavír (Japonsko), Auriane Leblois, flétna a Pierre-Alexandre Guillemeteau, fagot (Francie) Dirigent: Jiří Havlík Program: Leoš Janáček – Suita pro smyčce Jean-Baptiste Bréval – Symphonie Concertante F dur Gustav Mahler – Adagietto z 5. symfonie Felix Mendelssohn-Bartholdy – Dvojkoncert d moll »»» mapa »»»
Sunday, July 26, 19:30 Academy of the Musical Arts, Martinů hall Lichtenstein Palace, Malostranské nám. 13, Praha 1 FESTIVAL CHAMBER ORCHESTRA (string orchestra) Orchestr Academia filarmonica Bohemia (opening of Orchestral Academy Filarmonietta Praga 2015 & 22nd International Chamber music Courses AMEROPA) Soloists: two winner ensembles
IV. Ameropa Concertante Competition 2014 Mariko Kimura, violin & Natsuki Matsuo, piano (Japan), Auriane Leblois, flute & Pierre-Alexandre Guillemeteau, bassoon (France) Conductor: Jiří Havlík Program: Leoš Janáček – Suite for strings Jean-Baptiste Bréval – Symphonie Concertante in F Major Gustav Mahler – Adagietto from the 5th symphony Felix Mendelssohn-Bartholdy – Double concerto in d minor »»» map »»»
Úterý 28. července, 19:30 Tereziánský sál Břevnovského kláštera Benediktinské arciopatstvá sv. Vojtěcha
a sv. Markéty Markétská 1 Praha 6 – Břevnov 1 GALA KOMORNÍ KONCERT překrásná hudba v krásném prostředí Komorní soubory Ameropa »»» mapa »»»
Tuesday, July 28, 19:30 Theresian Hall of Břevnov monastery Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha
a sv. Markéty Markétská 1 Praha 6 – Břevnov 1 GALA CHAMBER CONCERT Beautiful music in beautiful surroundings Ameropa faculty chamber ensembles »»» map »»»
Thursday, July 30, 17:00 Fokus Praha Community center Břevnov Meziškolská 2, Praha 6, Břevnov AMEROPA YOUNGSTERS – THE FUTURE OF AMEROPA »»» map »»»
Čtvrtek 30. července, 19:00 Koncertní sál Základní umělecké školy Meziškolská 1, Praha 6, Břevnov169 00 KONCERT ÚČASTNÍKŮ »»» mapa »»»
Thursday, July 30, 19:00 Music school Concert hall Meziškolská 1, Praha 6 Břevnov CONCERT OF PARTICIPANTS »»» map »»»
Pátek 31. července, 19:30 Martinický palác Hradčanské náměstí 8, Praha 1 UMĚLECKÉ PŘESAHY – HUDBA INSPIRUJÍCÍ Komorní sólisté AMEROPA »»» mapa »»»
Friday, July 31, 19:30 Martinic palace, Prague castle Hradčanské náměstí 8, Praha 1 ARTISTIC OVERLAPS – INSPIRING MUSIC AMEROPA Chamber Soloists »»» map »»»
Sobota 1. srpna, 16:30 Zámecký park Zámek Tloskov Centrum sociálních služeb »»» HUDBA LÉČÍCÍ – HUDBA OBDAROVÁVAJÍCÍ Promenády a zastaveníčka MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ MARATON Komorní soubory a dětský pěvecký sbor »»» mapa »»»
Saturday, August 1, 16:30
Tloskov Castle park Center of social care for mentally handicapped people »»» CONCERT AT CASTLE TLOSKOV Promenades with music in the park INTERNATIONAL MUSIC MARATHON Chamber ensembles and the children choir »»» map »»»
Neděle 2. srpna, 20:00 Kostel Panny Marie Sněžné Jungmannovo nám., Praha 1 POSELSTVÍ 2015 I – „REQUIEM“
Antonín Dvořák – Requiem Orchestr Academia filarmonica Bohemia Spojené sbory: Pražští pěvci, Hlahol Praha Sbormistr: Stanislav Mistr Dirigent: Jiří Havlík »»» mapa »»»
Sunday, August 2, 20:00 Church of Our Lady of The Snow Jungmannovo nám., Praha 1 THE MESSAGES 2015 I – „REQUIEM“>
Antonín Dvořák Requiem Orchestra Academia filarmonica Bohemia Choirs: Pražští pěvci, Hlahol Praha Choirmaster: Stanislav Mistr Conductor: Jiří Havlík »»» map »»»
Pondělí 3. srpna, 19:00 Koncertní sál Základní umělecké školy Meziškolská 1, Praha 6, Břevnov169 00 5th Ameropa International Concertante Competition
Mezinárodní soutěž v interpretaci koncertantních skladeb pro dva a více sólistů a komorní nebo symfonický orchestr Mezinárodní soutěž pomáhá mladým umělcům na prahu jejich umělecké kariéry. »»» mapa »»»
Monday, August 3, 19:00 Music school Concert hall Meziškolská 1, Praha 6 Břevnov 5th Ameropa International Concertante Competition
Music Competition featuring concerti for 2 or more soloists with chamber or symphonic orchestra International competition has helped young artists in the threshold of their careers. »»» map »»»
Úterý 4. srpna, 19:30 Tereziánský sál Břevnovského kláštera Benediktinské arciopatstvá sv. Vojtěcha RENDEZVOUS S KOMORNÍ HUDBOU Komorní soubory AMEROPA »»» mapa »»»
Tuesday, August 4, 19:30 Theresian Hall of Břevnov Monastery Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha RENDEZVOUS WITH CHAMBER MUSIC AMEROPA chamber ensembles »»» map »»»
Čtvrtek 6. srpna, 17:30 Jubilejní Jeruzalémská synagoga Jeruzalémská 7, Praha 1 Od nejmladších po nezkušenější »»» mapa »»»
Thursday, August 6, 17:30 Jerusalem Synagogue Jeruzalémská 7, Praha 1 From the youngsters to the most experienced »»» map »»»
Čtvrtek 6. srpna, 20:00 Jubilejní jeruzalémská synagoga Jeruzalémská 7, Praha 1 POSELSTVÍ 2015 II – „MEMENTO“
James Whitbourn – ANNELIES česká premiéra komorní kantáty podle knihy Deník Anne Frankové, libreto Melanie Challenger Ariana Wyatt – soprán (USA) Teresa Ehrlich – klavír, David Ehrlich – housle, violoncello, Nikola Djurica – klarinet Spojené sbory z USA & Bubureza (CR) Sbormistr: Miloslava Vítková Dirigent: Larry Wyatt (USA) »»» mapa »»»
Thursday, August 6, 20:00 Jerusalem Synagogue Jeruzalémská 7, Praha 1 THE MESSAGES 2015 II – „MEMENTO“
James Whitbourn – ANNELIES Czech première of the chamber cantata by the book Diary of Anne Frank, libretto Melanie Challenger Ariana Wyatt – soprano (USA) Teresa Ehrlich – piano, David Ehrlich – violin, Mingwei Zhao – cello, Nikola Djurica – clarinet Choirs: USA & Bubureza (CR) Choirmaster: Miloslava Vítková Conductor: Larry Wyatt (USA) »»» map »»»
Pátek 7. srpna, 15:00 Martinický palác, Pražský hrad Hradčanské náměstí 8, Praha 1 TO NEJLEPŠÍ Z KOMORNÍ HUDBY »»» mapa »»»
Friday, August 7, 15:00 Martinic palace, Prague castle Hradčanské náměstí 8, Praha 1 THE VERY BEST OF THE CHAMBER ART »»» map »»»
Pátek 7. srpna 19:30 Poutní kostel Narození Páně, pražská Loreta Loretánské náměstá 7, Praha 1 “VZPOMÍNKA” (Hirošima & Nagasaki) »»» mapa »»»
Friday, August 7, 19:30 Church of the Nativity of Our Lord, the Prahue Loreto Loretánské náměstí 7, Praha 1 “MEMORIES” (Hirošima & Nagasaki) »»» map »»»
Sobota 8. srpna, 15:00 Akademie múzických umění, Sál Martinů Lichtenstein Palace, Malostranské nám. 13, Praha 1 ZÁVĚREČNÝ KONCERT AMEROPA 2015 Reprezentativní komorní program »»» mapa »»»
Saturday, August 8, 15:00 Prague Academy of Music, Martinů Hall Lichtenstein Palace, Malostranské nám. 13, Praha 1 FINAL CHAMBER CONCERT AMEROPA 2015 The best of Chamber Music »»» map »»»
Sobota 8. srpna, 20:30 Kutná Hora – Sedlec, Konvent Bývalý cisterciácký klášter, sídlo společnosti Phillip Morris ČR POSELSTVÍ 2015 II – „MEMENTO“
James Whitbourn – ANNELIES »»» mapa »»»
Saturday, August 8, 20:30 Kutná Hora – Sedlec, Konvent Former Cistercian monastery, the seat of the company Phillip Morris ČR THE MESSAGES 2015 II – „MEMENTO“
James Whitbourn – ANNELIES »»» map »»»
24. interpretační kursy – lesní roh HORNCLASS 2015 sobota 8. srpna – neděle 16. srpna 2015 Praha 6, Základní umělecká škola Jana Hanuše, Břevnovský klášter, Tloskov
The 24th Interpretation Horn Courses HORNCLASS 2015 Saturday, August 8 – Sunday, August 16, 2015 Prague 6, Music school Jan Hanuš, Břevnov monastery, Tloskov
Hosté | Guests Lindsey Stoker | United Kingdom, Ricardo Matosinhos | Portugal Recitály, koncerty | Recitals, concerts Laureate of competition „Brno 2015“ Pořadatelé kurzů | Hosted by Jindřich Petráš, Zdeněk Divoký, Jiří Havlík | Czech Republic Klavírní spolupráce | Piano cooperation Jarmila Panochová, Jana Goliášová
Neděle 9. srpna, 19:00 Chrám sv. Barbory, Kutná Hora POSELSTVÍ 2015 IV – “ZÁŘIVÉ PŘÁNÍ”
Leoš Janáček – GLAGOLSKÁ MŠE Orchestr Academia filarmonica Bohemia (závěrečný koncert orchestrální akademie Filarmonietta Praga 2015
a zahájení 24. mezinárodních interpretačních kurzů Hornclass) Spojené sbory: Pražští pěvci & Hlahol Praha Sbormistr: Stanislav Mistr Dirigent: Jiří Havlík & Ondřej Kukal Program: Ondřej Kukal – Cornissimo L. Janáček – Glagolská mše »»» mapa »»»
Sunday, August 9, 19:00 Saint Barbara’s Church, Kutná HoraKutná Hora map »»» THE MESSAGES 2015 IV – „BRILLIANT WISH“
Leoš Janáček – GLAGOLITIC MASS Orchestra Academia filarmonica Bohemia (Final concert of the academy Filarmonietta Praga 2015
and opening of 24th international interpretation courses Hornclass) Choirs: Pražští pěvci & Hlahol Praha Choirmaster: Stanislav Mistr Conductors: Jiří Havlík & Ondřej Kukal Program: Ondřej Kukal – Cornissimo Leoš Janáček – Glagolitic Mass »»» map »»»
Pondělí 10. srpna, 19:30 Tereziánský sál Břevnovského kláštera Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha
a sv. Markéty Markétská 1 Praha 6 – Břevnov 1 KONCERT HOSTŮ HORNCLASS 2015 Lindsey Stoker (Velká Británie) a Ricardo Matosinhos (Portugalsko) Jarmila Panochová & Jana Goliášová, klavírní spolupráce »»» mapa »»»
Monday, August 10, 19:30 Theresian Hall of Břevnov monastery Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha
a sv. Markéty Markétská 1 Praha 6 – Břevnov 1 CONCERT OF GUESTS HORNCLASS 2015 Lindsey Stoker (Great Britain) & Ricardo Matosinhos< (Portugal), Jarmila Panochová & Jana Goliášová, piano cooperation »»» map »»»
Úterý 11. srpna, 19:00 Základní umělecká škola Jana Hanuše Praha 6, Břevnov Meziškolská 1, 169 00 Recitál mladých laureátů Laureát mezinárodní hudební soutěže ve hře na lesní roh Brno 2015 Jarmila Panochová & Jana Goliášová, klavírní spolupráce »»» mapa »»»
Tuesday, August 11, 19:00 Music school Concert hall Meziškolská 1, Praha 6 Břevnov, 169 00 YOUNG ARTISTS – Eliška Adamová Laureate of the French horn International competition „Brno 2015“ Jarmila Panochová & Jana Goliášová, piano cooperation »»» map »»»
Středa, čtvrtek a pátek 12. – 14. srpna, 19:30 Základní umělecká škola Jana Hanuše Praha 6, Břevnov U dělnického cvičiště 1, 169 00 Koncert účastníků Hornclass »»» mapa »»»
Wednesday, Thursday & Friday, August 12 – 14, 19:30 Music school Concert hall Meziškolská 1, Praha 6 Břevnov, 169 00 CONCERTS OF PARTICIPANTS »»» map »»»
Sobota 15. srpna, 17:00 Zámecký park Zámek Tloskov CORNISSIMO CHATEAU TLOSKOV SLAVNOSTNÍ ZÁVĚR festivalu
PRAHA, KLASIKA.. a HORNCLASS 2015 Program: promenády, sólová vystoupení a závěrečné Halali účastníci mezinárodních interpretačních kurzů HORNCLASS 2015 »»» mapa »»»
Saturday, August 15, 17:00 Castle Tloskov Park CORNISSIMO CHATEAU TLOSKOV FESTIVE CLOSING of the festival
PRAGUE, CLASSICS.. and HORNCLASS 2015 Program: promenades, solo performances and final Halali Participants of the international horn courses HORNCLASS 2015 »»» map »»»